fbpx

Biletler artık yalnızda İDO ofislerinde satılmaktadır. Tur, tatil, uçak bileti için dilerseniz diğer sayfalarımızı inceleyebilir ya da ofisimize gelebilirsiniz.

Atatürk Caddesi Çağlayan İş Hanı No: 52 K: 1 D:1 Osmangazi / Bursa

Tel: 0 224 221 78 76

 

en uygun uçak bileti ucuza bilet ucuz uçak bileti uçak bileti al

 

BUDO Hakkında

budo deniz otobüsü budo feribot budo bilet budo bilet al
Bir yarımada olan ülkemizde, deniz ulaşımının yeterince önem kazanmadığını görmek üzücüdür. Ancak son yıllarda çok sık bir yolcu trafiği olan İstanbul ve Bursa arasında BUDO sayesinde deniz ulaşımı sağlanmaktadır.

İstanbul’un birçok merkez durağından Mudanya’ya ulaşmanın mümkün olduğu deniz taşımacılığında kaliteli bir yolculuk hizmeti de göz önünde bulundurulmuştur. Yolcuların ikramlardan ve hizmetten çok memnun kaldığı BUDO, ulaşım konusunda İstanbul ile yarışan Bursa’nın başarılı bir atılımı olmuştur.

Sitemizden BUDO bileti almak isterseniz, kredi kartınızla ödeyebilirsiniz ve rezervasyon kodunuzla, iskeledeki otomatlardan biletinizi alabilirsiniz. Sefer saatlerini ve diğer merak ettiklerinizi 444 99 16 numarasını kullanarak BUDO çağrı merkezinden öğrenebilirsiniz.

Her gün düzenli olarak karşılıklı seferler yapılan İstanbul ve Bursa arası mesafeyi, İstanbul’dan kaçıp Bursa da bir nefes almak isteyenler ya da iş nedeniyle sürekli iki şehir arasında gidip gelenler çok sık tercih etmektedir.

BUDO Seferleri

Mudanya kalkışlı olan BUDO seferleri, Büyükçekmece, Eminönü, Armutlu, Armutlu Tatil Köyü durakları için her gün sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez karşılıklı olarak düzenleniyor.

Eğer herhangi bir hava muhalefeti olmazsa, seferlerin iptal edilmesi söz konusu olmuyor. Ancak yapılan resmi açıklama ile kar yağışı ya da sis nedeniyle seferlerin iptal edilmesi söz konusu olabilir.

Hizmete girdiği zamandan beri ikramları ve hizmetiyle iyi bir izlenim yaratan BUDO, bilet alırken ve binerken aynı koltuğun denk gelmemesi nedeniyle yaşanan sıkıntı dışında herhangi bir olumsuz duruma neden olmuyor.

Her geçen gün daha fazla yolcu taşıma kapasitesine sahip olan BUDO İstanbul ve Yalova duraklarıyla 3 şehir arasındaki deniz ulaşımını daha kolay ve ulaşılabilir bir hale getiriyor.

BUDO Ne Zaman Kuruldu?

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2013 yılında hizmete açılan BUDO İDO dışında bir seçenek daha sunmak için kurulmuştur. Bursa’nın ulaşım merkezi olan BURULAŞ bünyesinde kurulan bu deniz otobüsleri ağı, ilk olarak Kabataş seferleriyle ortaya çıkmıştır.

Ancak Kabataş inşaat çalışmaları nedeniyle kapatıldığı için, durakları değişmiş ve yaz aylarında İstanbul(Kabataş)-Erdek, İstanbul(Kabataş)-Marmara Adası ve İstanbul(Kabataş)-Avşa, İstanbul (Büyükada)-Bursa( Mudanya) seferleri yapılmaktadır.

Yıl boyunca Armutlu Tatil köyü ve Eminönü, Büyükçekmece seferleri yapılmaktadır. Bazen yaz aylarında çok fazla yoğunluk olduğu için, ek seferler de eklenmektedir.

Deniz Otobüsleri

BUDO bünyesinde şu an için 6 tane deniz otobüs bulunmaktadır. Bunlar:

 • Nilüfer Hatun,
 • Hüdavendigar,
 • Yıldırım Beyazıt,
 • Uludağ,
 • Emir Sultan,
 • Akşemsettin gemileridir.

Conkbayırı isimli gemi de, kiralanmıştır. Durak sayıları arttıkça, gemilerin de artacağı BUDO seferleri için Marmara Denizi dışında farklı bir güzergah kullanılmamaktadır.

Vatandaşların yoğun talepleri nedeniyle ortaya çıkan bu şehirlerarası deniz taşımacılığı hizmeti ile Bursa ve İstanbul şehirleri arasında sık sık gidip gelmelerden oluşan bir yolcu trafiği gözlenmiştir.

BURULAŞ Hakkında

1998 tarihinde kurulan Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklığında kurulan Bursa Ulaşım – Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulduğu günden itibaren farklı ulaşım sektörlerinde yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettirmeye başlamıştır. Bursa İstanbul arası deniz taşımacılığında yer edinebilmek için 2013 BUDO kurulmuştur ve İDO’ya rakip olmuştur.

iDO Hakkında

ido deniz otobüsü ido feribot ido bilet ido bilet al
Tüm dünyada büyük ve kalabalık şehirlerde, metropollerde ve ülkemizde de İstanbul’da en büyük problemlerden biri yoğun ve akmayan trafiktir. Trafik sıkışıklığı, aslında tüm ülkeyi etkileyen büyük bir problemdir. Bu yoğunluk çalışan için de çalıştıran için de işlerin aksaması yüzünden sıkıntı doğurmaktadır.

Ülkemizde trafik problemini en çok yaşayan şehirdir İstanbul. Yollar, köprüler, alt ve üst geçitler trafiği biraz rahatlatsa da tam anlamıyla çözüm olamamıştır. Bu nedenle deniz yolu ile ulaşım sağlamak son derece verimli sonuçlar doğurmuştur. Yıllardır sürekli olarak İstanbul’un trafik sorununa çözümler aranır ve yeni projeler üretilerek hayata geçirilir. İşte bu büyük projelerden biridir İstanbul Deniz Otobüsü.

İDO’nun Kuruluş Amacı Ve Tarihçe

İstanbulluların yaşadığı trafik problemine farklı bir çözüm yolu bulmak ve trafiği rahatlatmak amacıyla İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından 1987 yılında bu büyük projeye imza atılmıştır.

Türkiye Deniz İşletmeleri Şehir Hatları İşletmesi 1987 yılına kadar İstanbul’da deniz ulaşımını sağlayan kuruluştu. 1987 yılında İstanbul Büyük Şehir Belediyesi trafik sorununa alternatif bir yaklaşım getirerek İDO’yu kurmuştur. İlk önce İstanbul Ulaşım Ve Ticaret A.Ş. olarak kurulan şirket daha sonra isim değişikliği yaparak İDO- İstanbul Deniz Otobüsleri Ticaret Ve Sanayi İşletmeleri A.Ş. adını alarak hizmetlerine devam etmiştir.

2005 yılına gelindiğinde Türkiye Şehir Hatları İşletmesini devralarak İstanbul’da deniz ulaşımında hizmet veren ve tek söz sahibi İstanbul Büyük Şehir Belediyesi adına hizmet veren İDO olmuştur. Bu gurur İDO’ya aittir. Daha sonraki yıllarda 201’de İDO’nun özelleştirilmesi ile bağımsız bir kimlik kazanan firma bünyesinde Tepe, Akfen, Souter, Sera Ortak Girişim Grubu bir araya geldi.

En başta 1987 yılında deniz otobüsü seferlerine başlamak için 10 tane deniz otobüsü satın alınarak hizmete başlanmıştır. Günümüze gelindiğinde deniz otobüsü sayısı 25’ye çıkmıştır. Sadece deniz otobüsü ile sınırlı kalmayan bu filoda arabalı vapur-feribot, şehir hatları vapurları, deniz taksiler görev yapmaktadır. Şu an toplamda 33 hatta, 25 deniz otobüsü ile 35 şehir hatları yolcu vapuru, 18 araba vapuru ve 10 hızlı feribot ile 10 tane de deniz taksi ile İstanbullulara deniz ulaşımında hizmet vermektedir. Size uygun tarifelerin biletlerini www.guztur.com adresinden uygun fiyatlarla satın alma şansına da sahipsiniz.

Deniz Otobüsü Tarifeleri

Deniz otobüsü iç hatlar ve deniz otobüsü dış hatlar biletlerini, arabalı vapur, hızlı feribot biletleri ve şehir hatları vapur biletlerini istediğiniz tarifelerden size uygun fiyatlarla sorunsuz bir şekilde sitemizden satın alabilirsiniz. İndirim kartınız varsa bu bilet indirim kartı tüm indirimlerden kampanya koşullarıyla yararlanabilme hakkı sağlamaktadır. Yapmanız gereken sitemize girmek gitmek istediğiniz yerin tarifelerine bakmak size uygun saatleri seçmek ve gerekli bilgileri doldurarak istediğiniz tarife için bileti satın almaktır. İşte bu kadar kolay. www.guztur.com sitemizden kolayca satın alacağınız biletinizle deniz otobüsünün konforlu yolculuğundan faydalanabilirsiniz. Bu imkanlardan faydalanma fırsatını kaçırmamanız sizler için avantaj sağlayacaktır.

İDO Bileti ve Seferleri

İDO (İstanbul Deniz Otobüsü) İstanbul trafiğini rahatlatmak amacıyla kurulan bir şirkettir. 2016 yılı itibariyle elinde bulundurduğu 53 gemi ve 35 terminal ile dünyanın en önemli deniz taşımacılığı şirketlerinden bir tanesidir. İstanbul’dan başta Yalova, Bursa, Bandırma ve Armutlu olmak üzere birçok sefer ve feribot ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Siz de rahat bir yolculuk yapmak için size en uygun İDO biletini guztur.com aracılığı ile satın alabilirsiniz.
guztur.com ile en ucuz İstanbul Deniz Otobüsü (İDO) biletlerini sadece 3 adımda çok kolay ve hızlı bir şekilde online satın alabilirsiniz.
Satın almak için:

 • Arama motorumuzu kullanarak gitmek istediğiniz tarih ve yolcu bilgilerini girin.
 • Listelenen tüm ido seferleri arasından dilediğinizi seçin.
 • Ödemenizi guztur.com güvencesiyle yapıp satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında artan trafik yoğunluğu nedeniyle ido biletine olan talep artmaktadır. Sizde yer sıkıntısı çekmemek için yerinizi Güztur Turizm ayrıcalığıyla şimdi ayırtın!

İDO Seferleri

Hızlı Feribot Hatları
Hızlı feribotlar araç ve yolcu taşır.

 • YENİKAPI – BURSA
 • YENİKAPI – BANDIRMA
 • YENİKAPI – YALOVA
 • PENDİK – YALOVA

Deniz Otobüsleri Dış Hatlar
Deniz otobüsleri sadece yaya yolcu taşır.

 • KADIKÖY – YENİKAPI – ARMUTLU T.K – ARMUTLU
 • KADIKÖY – YENİKAPI – BURSA
 • BOSTANCI – YENİKAPI – MARMARA – AVŞA
 • BOSTANCI- KARTAL – TUZLA- YALOVA
 • BOSTANCI – YENİKAPI – ÇINARCIK – ESENKÖY

Deniz Otobüsleri İç Hat
Deniz otobüsleri sadece yaya yolcu taşır.

 • BOSTANCI-KADIKÖY-YENİKAPI -BAKIRKÖY
 • BOSTANCI – KABATAŞ
 • ADALAR HATTI
 • BOĞAZ HATTI

Araba Vapuru Hatları
Araba vapurları araç ve yolcu taşır.

 • ESKİHİSAR – TOPÇULAR
 • SİRKECİ – HAREM