fbpx
İskeçe Karnavalı 2019 – İskeçe Karnavalı Turu – Yunanistan Turu

İSKEÇE KARNAVALI TURU- YUNANİSTAN TURU

(İSKEÇE KARNAVALI TURU – YUNANİSTAN TURU) 1. GÜN: BURSA – İPSALA (08.03.2019)

İSKEÇE KARNAVALI TURU- YUNANİSTAN TURU Akşam saat 20.00 ‘de Kent Meydanı önünden alacağımız misafirlerimiz ile yolculuğumuza başlıyoruz. Karacabey-Çanakkale karayolunu kullanarak Gelibolu yarım adasına geçiş yapıyoruz. Vereceğimiz dinlenme molasının ardından İpsala gümrük kapısına doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrasında Kavala ‘ ya doğru ilerliyoruz.

İSKEÇE KARNAVALI TURU – YUNANİSTAN TURU 2. GÜN: KAVALA – SELANİK (09.03.2019)

İSKEÇE KARNAVALI TURU – YUNANİSTAN TURU Sabah saatlerinde Kavala’ya varışımız ile panoramik şehir turu yapıyoruz. Sabah kahvaltımızı yapmak için ufak bir mola veriyoruz. Mola sonrasında Su Kemerleri, Liman, Kale, 19.yy Neo Klasik yapılar, Pangia, Eski ve Yeni Şehir, Acropolis, Deniz Feneri, Ag.Nicholas, Teodoro Kimissi kiliseleri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa imarethanesi ve heykelinin görülmesi sonrası serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası gezimize devam etmek üzere Selanik ‘e doğru yola çıkıyoruz. Yolda meşhur Kavala kurabiyesinin tadına bakmak için mola verdikten sonra Selanik ‘e doğru yola devam ediyoruz.

Panoramik Selanik turumuzun ardından öğle yemeği için mola veriyoruz. Mola sonrası ilk durağımız olan Ulu Önder ATATÜRK ‘ ün doğduğu evi ziyaret ederek gezimize başlıyoruz. Akabinde Kordon, Beyaz Kale, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan’ın en büyük katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli, Hamza Bey camii E.Venezelo – P.Konstantin heykelleri, Vardar, Makedonia, Aristoteles, Elefterios meydanlarını gezeceğimiz yerler arasında.. Gezimizi tamamladıktan sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz ile ekstra Yunanistan Tavernası programına katılıyoruz.. Leziz Yunan yemekleri, Yunan müziği ve Buzuki eşliğinde sınırsız eğlence.(45 EUR)

İSKEÇE KARNAVALI TURU – YUNANİSTAN TURU 3. GÜN: SELANİK – İSKEÇE – BURSA (10.03.2018)

İSKEÇE KARNAVALI TURU – YUNANİSTAN TURU Otelde aldığımız Sabah kahvaltı sonrası İskeçe ‘ ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 2-3 saatlik yolculuk sonrası İskeçe’ye varış ve panoramik şehir turu yapıyoruz. Turumuzun sonrası karnaval eğlencelerine katılıyoruz. Festival yürüyüşü ve gösterileri bitiminde Akşam saatlerinde İskeçe’ den İpsala sınır kapısına yolculuğa başlıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Bursa ‘ ya dönüyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

• Lüks araçlar ile gidiş-dönüş ulaşım,
• 1 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
• Programda belirtilen tüm Panoramik şehir turları. Profesyonel Yerel Türkçe Rehberlik
• Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

• Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
• Seyahat sağlık sigortası
• Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
• Öğle ve Akşam yemekleri
• Otelde alınan ekstralar
• Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar
• Tüm kişisel harcamalar

 

BİLGİLENDİRME
Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi (Çok Girişli) Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. (Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)

Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için, Euro bulundurmamız yeterlidir. Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.

Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup, sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez. Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir. Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti: Sigara: 3 karton, Alkollü̈ İçecekler: 1 litre Alkollü̈ içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü̈ içkiler, şarap ve şampanya hariç), Alkollü̈ İçecekler: 2 litre Alkollü̈ içki (%22’den az alkol içeren alkollü̈ içkiler, şarap ve şampanya dahil), Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg.

Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen her yeri göstermek şartı ile program akışında değişiklik yapabilirler.

Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gü n ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır. Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’de ki merciler den alınan hastane raporu, iş yeri izin belgeleri vb. evraklar, Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul gö rmemektedir.

Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur GÜZTUR tarafından bildirilecektir.

Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün ö nce GÜZTUR tarafından bildirilecektir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce GÜZTUR tarafından bilgi verilecektir.

3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 bü yü k yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ü lkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için dü zenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dâhil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde veya hava şartları nedeniyle yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından GÜZTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkânlar dâhilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan GÜZTUR sorumlu tutulamaz.

Ekstra turlar, servis aldığımız yerel firma tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile dü zenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol
üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş ö ncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu irmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Tura katılım için GÜZTUR tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden GÜZTUR sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

GÜZTUR, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ’ne tabidir. Tarifeli ve ö zel uçuşlarda rö tar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş ö ncesinde saatler değişebilir. GÜZTUR bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükü mlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınırlandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına gö re aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Mercedes
Travego/Tourismo *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa
Sa ir/Maraton *Man Fortuna
Midibusler: (17 – 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

HER HAFTASONU ABANT – GÖYNÜK – MUDURNU TURU
abant-göynük-mudurnu-turu-bursa-çıkışlı-turlar

HER HAFTASONU YEDİGÖLLER TURU

yedigöller-turu-bursa-çıkışlı-turlar

HER HAFTASONU SAFRANBOLU – AMASRA TURU

safranbolu-amasra-turu-bursa-çıkışlı-turlar

HER HAFTASONU KAPADOKYA TURU

Acropolis-iskece-karnavali-12

Acropolis-iskece-karnavali-12

aristoteles-meydani-iskece-karnavali-12

aristoteles-meydani-iskece-karnavali-12

Aya-Dimitri-Kilisesi-iskece-karnavali-12

Aya-Dimitri-Kilisesi-iskece-karnavali-12

iskece-karnavalı-selanik-turu-yunanistan-beyaz-kale-12

iskece-karnavalı-selanik-turu-yunanistan-beyaz-kale-12

iskece-karnavali-selanik-turu-yunanistan-beyaz-kale-122

iskece-karnavali-selanik-turu-yunanistan-beyaz-kale-122

iskece-karnavalı-yunanistan-turu-kavala-selanik-12

iskece-karnavalı-yunanistan-turu-kavala-selanik-12

iskece-karnavalı-yunanistan-turu-kavala-selanik122

iskece-karnavalı-yunanistan-turu-kavala-selanik122

kavala-liman-iskece-karnavali-2

kavala-liman-iskece-karnavali-2

Selanik-Ataturk-Evi-İskece-Karnavali-2

Selanik-Ataturk-Evi-İskece-Karnavali-2

selanik-kavala-yunanistan-iskece-karnavali-2

selanik-kavala-yunanistan-iskece-karnavali-2

selanik-yunanistan-iskece-karnavali-kordon-22

selanik-yunanistan-iskece-karnavali-kordon-22

selanik-yunanistan-iskece-karnavali-kordon-222

selanik-yunanistan-iskece-karnavali-kordon-222

su-kemeri-iskece-karnavali-2

su-kemeri-iskece-karnavali-2